POGRZEB DZIECI ZMARŁYCH PRZED NARODZENIEM

Dodane przez adm - czw., 03/12/2020 - 15:13

Kategoria

POGRZEB  DZIECI  ZMARŁYCH  PRZED  NARODZENIEM

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że w dniu  
11 grudnia 2020
r. o godz. 15:00 w Kościele p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa
w Suwałkach  - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się po raz dwudziesty
pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem.  Na cmentarzu parafialnym przy ul. Bakałarzewskiej w Suwałkach 442 dzieci utraconych  dostąpiło godnego pogrzebu. Do grobu złożymy ciała 13 dzieci.

Dzięki staraniu wielu osób w Suwałkach od ponad czterech  lat każde dziecko zmarłe przed urodzeniem ma godny pogrzeb. Miasto na własny koszt dokonuje pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem 4 razy w roku. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o pokrycie kosztu czy obsługę pogrzebu. Za inicjatywą Prezydenta Miasta Suwałk kryje się odpowiedzialność za drugiego człowieka, poszanowanie godności od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz wrażliwość na problemy małżeństw i rodzin.

Dyrektor MOPR w Suwałkach

                                                                                               Leszek Lewoc

Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem

 Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że 11 grudnia 2020 r. odbył się pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem. Uroczystość zorganizowano po raz dwudziesty. Msza Święta Pogrzebowa została odprawiona
w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Suwałkach przy ul. Kościuszki 58 (Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego) o godz. 15:00,  po czym ciała 13 dzieci utraconych zostały złożone do grobu  na cmentarzu parafialnym przy ul. Bakałarzewskiej. W latach 2016 -2020 godne miejsce na cmentarzu znalazło 455 dzieci nienarodzonych.

Od 2021 r. pochówki dzieci nienarodzonych odbywać się będą  2 razy do roku i chowane  na cmentarzu komunalnym przy ul. Reja w Suwałkach. O  terminach pogrzebów w 2021 r. poinformuję w odrębnym komunikacie.

Wszelkich informacji  związanych z postępowaniem w  sytuacji  związanej z niekorzystnym zakończeniem ciąży i urodzeniem dziecka martwego udzielają pracownicy socjalni  Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach pod nr tel. 87/562-89-70.

 MOPR w Suwałkach  zapewnia  bezpłatne wsparcie psychologiczne dla rodziców, którzy przedwcześnie utracili dziecko. Osoby chcące uzyskać taką pomoc proszone są o kontakt pod nr 87/565-28-91 w celu wyznaczenia terminu spotkania. Istnieje również możliwość powołania grupy wsparcia dla rodziców po stracie dziecka.

 

                                                                                   Dyrektor MOPR w Suwałkach

                                                                                               Leszek Lewoc

Linki :

suwalki24.pl